fbpx

כמה עולה להקים חנות אינטרנטית?

אמיר סדן

27/05/2022

126 צפיות

9 דק' קריאה

תוכן עניינים

אתם רוצים לבנות חנות דיגיטלית עבור העסק שלכם כי אתם יודעים שזוהי הזדמנות מעולה להרחיב את הפעילות שלכם ולהביא את המוצרים שלכם לעוד לקוחות פוטנציאליים ומתעניינים. אבל מכאן העסק לא אחת הופך למבלבל ומורכב מבחינת אפשרויות, סוגי חנויות וכמובן השאלה החשובה של כמה עולה להקים חנות אינטרנטית? עם מספרים ומחירים שנזרקים למרחב הדיגיטלי, אנו מבינים שאתם עשויים להרגיש קצת אבודים ולא לדעת כמה סביר שתוציאו על החנות האינטרנטית החדשה שלכם.

סטודיו סדן דיגיטל לעיצוב ובניית אתרים מציע ניסיון עשיר ומוכח בבנייה והקמה של חנויות אינטרנטיות מעוצבות, מתקדמות ומותאמות אישית. אנו דוגלים בשקיפות ואמינות ללא פשרות, לכן גם מבחינת עלות חנות אינטרנטית אנחנו נותנים לכם הצעת מחיר מסודרת ומלאה, שקופה לגמרי, לאחר אפיון הצרכים והמאפיינים הפרטניים עבור החנות המנצחת שלכם.

ובכן, לעניינינו, אם שאלתם את עצמכם מה העלות של חנות אינטרנטית, המשיכו לקרוא ותבינו מה טווח המחירים הריאלי וגם מהם הגורמים המשפיעים על תהליך התמחור של בניית חנות דיגיטלית במרחב האינטרנטי בתחרותי והדינמי בו כולנו פועלים, קונים ומשתמשים.

 

אינסוף סוגים וגדלים של חנויות אינטרנטיות

כשחושבים על זה בהסתכלות רחבה, אז כמו לגבי אתרי אינטרנט, גם בחנויות דיגיטליות-אינטרנטיות יש למעשה אינסוף סוגים וגדלים של חנויות. לצורך העניין, אמזון היא "חנות אינטרנטית", אך גם האתר המכירתי הקטן של העסק השכונתי המוכר, למשל, ציוד וחומרים לשיפוצים ומשימות "עשה זאת בעצמך" הוא חנות אינטרנטית – כאשר הלכה למעשה בין שני סוגי החנויות והאתרים האלו נמצא "יקום" אינטרנטי שלם.

לכן, יש כמובן חנויות אינטרנטיות גדולות ומורכבות שיכולות גם לעלות $100,000 להקמה, אך עבור רוב העסקים הקטנים והבינוניים, טווח המחירים כמובן נמוך בהרבה כמו גם גם מורכבות החנות עצמה מן הסתם.

כל ההסבר הדי מובן מאליו הזה נועד למעשה רק כדי להמחיש לכם שאין מספר אחד ברור ומובהק בהקשר לשאלה כמה עולה להקים חנות אינטרנטית. המחיר תלוי מאוד בגודל החנות שלכם, בסוג החנות, בפלטפורמת האיקומרס בה משתמשים, בעיצוב, בהיקף עמודי המוצר, במערכות הטכנולוגיות הנדרשות להיות בחנות וכן הלאה. אך כן קיים טווח תמחור לבנית חנויות דיגיטליות קטנות-בינוניות וכן חשוב שתבינו מה הכי משפיע על המחיר שלכם – מבטיחים להסביר ולפרט מיד.

 

דברים שיש לשקול פני הקמת חנות איקומרס דיגיטלית

אין ספק לגבי היקף ההזדמנויות העסקיות הקיימות במרחב האינטרנטי והיום כבר לאף אחד אין שאלות כמו "האם כדאי לי למכור מוצרים באינטרנט?". אך כאמור, היקף האפשרויות בחנויות אינטרנטיות הוא רחב ומגוון מאוד, לכן בהחלט יש דברים שיש לשקול ולקחת בחשבון עוד לפני ההחלטה הסופית לגבי החנות שמקימים וכל ההיבטים הטכניים, עיצוביים וכלכליים של התהליך.

אתם רוצים להבטיח שאתם אכן בוחרים פתרון איקומרס שבאמת יתאים לצרכים העסקיים שלכם, היום וגם עם מבט צופה פני עתיד. כאשר מפרטים ומאפיינים היטב מה אתם צריכים ומה הציפיות שלכם, לא תקלעו למצב בו אתם משלמים על דברים שאתם לא באמת זקוקים להם או על חנות אינטרנטית שלא תואמת לסיטואציה האמיתית שלכם כעסק. הנה כמה דברים ושיקולים חשובים עוד לפני היציאה מעשית בדרך להקמת חנות אינטרנטית עבורכם.

 • מה סוג החנות הדיגיטלית שאתם מצפים לקבל ושאתם זקוקים לה? אתם מוכרים מוצרים או שירותים? אתם מוכרים ללקוחות עסקיים או לצרכנים פרטיים? אתם בתחומי הלייפסטייל או מציעים מוצרים מקצועיים יותר?

 

 • האם התכנון הוא שתהיה לכם רק פעילות מכירתית אונליין או יש לכם גם חנות פיזית? היבט זה משנה אלמנטים מעשיים, תפעוליים ועסקיים גם לגבי סוג ומהות החנות האינטרנטית שאתם זקוקים לה.

 

 • מה אפשרויות המשלוח והתשלום שלכם ומיהם לקוחות היעד שלכם? חנות דיגיטלית זה לא רק דפי מוצרים ותמונות מושכות, זה אופרציה לוגיסטית שלמה הכוללת גם ניהול משלוחים, התממשקות למערכות האתר ועוד מכלול היבטים ויישומים המחייבים התייחסות והיערכות מקדימה.

 

 • מה תקציב פיתוח האיקומרס שלכם? תמיד כדאי לדעת מראש מה התקציב הפנוי שלכם לפיתוח חנות איקומרס חדשה, זה עוזר למסגר אתכם לגבי אפשרויות, מה רלוונטי וריאלי ומה כרגע אינו מציאותי. כך אפשר להתמקד בדברים החשובים ביותר ובהתאם לצורך ולתקציב לשדרג ולהגדיל בעתיד אחרי שכבר תתחילו למכור ולהרוויח.

 

המרכיבים המרכזיים בעלות פיתוח חנות אינטרנטית

הקמת חנות אינטרנטית כוללת מגוון דברים, תהליכים ויישומים, אשר לבסוף מתחברים יחד לכדי אתר מכירתי מתפקד, מעוצב ואשר מותאם לצרכים העסקיים והלוגיסטיים שלכם. יש חנויות דיגיטליות המצריכות יותר אלמנטים וטכנולוגיות ויש חנויות פשוטות יותר, מה שמשפיע כמובן על העלות של הפיתוח וההקמה. אלו המרכיבים המרכזיים המשפיעים על עלות הקמת חנות אינטרנטית:

 • פלטפורמת האיקומרס שבה משתמשים – התשתית הטכנולוגית שעל בסיסה פועלת החנות שלכם.
 • רכישת שם דומיין לאתר ולחנות הדיגיטלית שלכם.
 • שירותי אחסון אתרים לחנות – מותאמים לצרכים ולמאפיינים טכנולוגיים ותפעוליים נדרשים.
 • יישום תעודת SSL לחנות האינטרנטית שלכם – אלמנט חשוב מבחינת אבטחת סייבר ואיקומרס וסימן אמינות גם עבור משתמשים וגם עבור גורמים חשובים נוספים במרחב האינטרנטי.
 • יישום והתקנה של מערכות לעיבוד תשלומים – סליקת אשראי, הטמעת אפשריות תשלום וכו' – עלות גם מבחינת פיתוח החנות וגם עלות חיצונית לספקים פיננסיים רלוונטיים.
 • עיצוב החנות עצמה – תבניות מוכנות, עיצובים מותאמים אישית, עיצובים מיוחדים וכן הלאה. כל דבר כזה משפיע על זמן הפיתוח ועל העלות.
 • תוספים ופלאג-אינים ספציפיים לחנות האינטרנטית שלכם – חלקם חינמיים וחלקם בתשלום נוסף.

בניית חנויות

 

טווח מחירים של עלות הקמת חנות אינטרנטית

"בגדול", ככל שאתם רוצים חנות אינטרנטית יותר מורכבת לפיתוח, למשל עם דרישות תכנות מיוחדות וספציפיות, עיצובים מקוריים לגמרי ומותאמים אישית, בנייה מיוחדת ולא שגרתית של דפי מוצרים והטמעת טכנולוגיות ומערכות מיוחדות – כך העלות של הקמת החנות תהיה גבוהה יותר.

כאשר אתם מתבססים על פתרונות מוכרים, אמינים וזולים של איקומרס, על תבניות עיצוב מוכחות וחינמיות/זולות אך אשר מאפשרות המון התאמה אישית מבחינת עיצוב ופריסה ועל עוד אפשרויות יותר סטנדרטיות בהקשר לפיתוח חנויות דיגיטליות (מה שלחלוטין לא  אומר אפשרויות פחות טובות!), העלות של הקמת החנות תהיה נמוכה יותר והתהליך קצר יותר.

יש היום בשוק שפע של פתרונות מתקדמים, חכמים ויעילים מאוד להקמה, עיצוב, תחזוקה ותפעול של חנויות אינטרנטיות, עם כל הפיצ'רים שאתם צריכים, עיצובים מרשימים ומותאמים אישית ושלל אפשרויות מתקדמות – אך בעלויות נגישות ונמוכות ואפילו אם שפע של תוספים חינמיים, בעיקר כאשר בוחרים בפלטפורמת האיקומרס של WooCommerce לאתרים מבוססי וורדפרס (זו ההעדפה המקצועית הברורה והמובילה שלנו בסדן דיגיטל!)

כעת הגענו לתשובה שעבורה הגעתם לכאן, התשובה לשאלה כמה עולה להקים חנות אינטרנטית. מבלי להיכנס יותר מדי למורכבויות השונות, לאלמנטים הרבים היוצרים חנות דיגיטלית איכותית ולמושגים הטכניים, העלות של הקמת חנות אינטרנטית קטנה-בינונית, מבוססת ווקומרס ותשתית WordPress, נעה בטווח של בין 8,000 ש"ח לחנויות קטנות ופשוטות יחסית ועד כ-15,000 ש"ח לחנויות אינטרנטיות יותר גדולות, מורכבות ומעוצבות.

 

רוצים לשמוע עוד על עלות הקמת חנות אינטרנטית? רוצים חנות דיגיטלית ופעילות איקומרס אך חוששים מעלויות התחלתיות גבוהות? צרו קשר עם סדן דיגיטל לפרטים נוספים וקבלת הצעה מפורטת, שקופה ואטרקטיבית, כזו שתאפשר גם לכם להיכנס למגרש המשחקים המבטיח ביותר של החנויות האינטרנטיות.

נכתב על ידי

אמיר סדן

מעצב ומפתח אינטרנט בפלטפורמה הפופלארית ביותר בעולם – וורדפרס. כאן זהו המקום המיוחד שלי לחלוק איתכם מחשבות, טיפים ומדריכים לגבי עיצוב ובניית אתרים.

מאמרים נוספים

איך מגדירים את התוסף Wp Rocket בצורה נכונה?

במאמר זה, נעמיק בהגדרות והתצורות השונות של WP Rocket כדי לעזור לכם למקסם את הביצועים והמהירות של אתר הוורדפרס שלכם.

יוני 14, 2023

109 צפיות

אופטימיזציית אתרים

שיפור מהירות אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

כבעלי אתרים, כולנו יודעים כמה חשוב שיהיה אתר אינטרנט מהיר ורספונסיבי. אתר שנטען במהירות לא רק משפר את חווית המשתמש, אלא גם יכול לשפר את הדירוג שלך במנועי החיפוש.

מרץ 16, 2023

87 צפיות

אופטימיזציית אתרים

אבטחת אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

אבטחת אתר הוורדפרס שלך חיונית בעידן הדיגיטלי של היום. על ידי ביצוע השלבים המתוארים במדריך זה, תוכל להגן על האתר שלך מפני איומי סייבר ולהבטיח את בטיחות הנכסים המקוונים שלך.

מרץ 16, 2023

75 צפיות

אבטחת אתרים

109 צפיות

איך מגדירים את התוסף Wp Rocket בצורה נכונה?

87 צפיות

שיפור מהירות אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

75 צפיות

אבטחת אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

78 צפיות

מה עדיף וורדפרס או וויקס?

47 צפיות

תחזוקת אתרי וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

111 צפיות

כמה עולה אתר תדמית?

שנדבר על האתר הבא שלכם?

שנדבר על האתר
הבא שלכם?

דרכי התקשרות

054-4363257

amir@sadandigital.co.il

פרויקטים אחרונים

Rotlex – A Vision of Quality

אתר תדמית

מכללת הוידאו – נועם טרייבר

אתר תדמית

הייפר – אמן חושים

דף נחיתה

BEAUTIFLY

אתר חנות

Family Fun Cyprus

דף נחיתה