כמה עולה להקים חנות אינטרנטית?

אמיר סדן

27/05/2022

7 צפיות

0 תגובות

אתם רוצים לבנות חנות דיגיטלית עבור העסק שלכם כי אתם יודעים שזוהי הזדמנות מעולה להרחיב את הפעילות שלכם ולהביא את המוצרים שלכם לעוד לקוחות פוטנציאליים ומתעניינים. אבל מכאן העסק לא אחת הופך למבלבל ומורכב מבחינת אפשרויות, סוגי חנויות וכמובן השאלה החשובה של כמה עולה להקים חנות אינטרנטית? עם מספרים ומחירים שנזרקים למרחב הדיגיטלי, אנו מבינים שאתם עשויים להרגיש קצת אבודים ולא לדעת כמה סביר שתוציאו על החנות האינטרנטית החדשה שלכם.

סטודיו סדן דיגיטל לעיצוב ובניית אתרים מציע ניסיון עשיר ומוכח בבנייה והקמה של חנויות אינטרנטיות מעוצבות, מתקדמות ומותאמות אישית. אנו דוגלים בשקיפות ואמינות ללא פשרות, לכן גם מבחינת עלות חנות אינטרנטית אנחנו נותנים לכם הצעת מחיר מסודרת ומלאה, שקופה לגמרי, לאחר אפיון הצרכים והמאפיינים הפרטניים עבור החנות המנצחת שלכם.

ובכן, לעניינינו, אם שאלתם את עצמכם מה העלות של חנות אינטרנטית, המשיכו לקרוא ותבינו מה טווח המחירים הריאלי וגם מהם הגורמים המשפיעים על תהליך התמחור של בניית חנות דיגיטלית במרחב האינטרנטי בתחרותי והדינמי בו כולנו פועלים, קונים ומשתמשים.

 

אינסוף סוגים וגדלים של חנויות אינטרנטיות

כשחושבים על זה בהסתכלות רחבה, אז כמו לגבי אתרי אינטרנט, גם בחנויות דיגיטליות-אינטרנטיות יש למעשה אינסוף סוגים וגדלים של חנויות. לצורך העניין, אמזון היא "חנות אינטרנטית", אך גם האתר המכירתי הקטן של העסק השכונתי המוכר, למשל, ציוד וחומרים לשיפוצים ומשימות "עשה זאת בעצמך" הוא חנות אינטרנטית – כאשר הלכה למעשה בין שני סוגי החנויות והאתרים האלו נמצא "יקום" אינטרנטי שלם.

לכן, יש כמובן חנויות אינטרנטיות גדולות ומורכבות שיכולות גם לעלות $100,000 להקמה, אך עבור רוב העסקים הקטנים והבינוניים, טווח המחירים כמובן נמוך בהרבה כמו גם גם מורכבות החנות עצמה מן הסתם.

כל ההסבר הדי מובן מאליו הזה נועד למעשה רק כדי להמחיש לכם שאין מספר אחד ברור ומובהק בהקשר לשאלה כמה עולה להקים חנות אינטרנטית. המחיר תלוי מאוד בגודל החנות שלכם, בסוג החנות, בפלטפורמת האיקומרס בה משתמשים, בעיצוב, בהיקף עמודי המוצר, במערכות הטכנולוגיות הנדרשות להיות בחנות וכן הלאה. אך כן קיים טווח תמחור לבנית חנויות דיגיטליות קטנות-בינוניות וכן חשוב שתבינו מה הכי משפיע על המחיר שלכם – מבטיחים להסביר ולפרט מיד.

 

דברים שיש לשקול פני הקמת חנות איקומרס דיגיטלית

אין ספק לגבי היקף ההזדמנויות העסקיות הקיימות במרחב האינטרנטי והיום כבר לאף אחד אין שאלות כמו "האם כדאי לי למכור מוצרים באינטרנט?". אך כאמור, היקף האפשרויות בחנויות אינטרנטיות הוא רחב ומגוון מאוד, לכן בהחלט יש דברים שיש לשקול ולקחת בחשבון עוד לפני ההחלטה הסופית לגבי החנות שמקימים וכל ההיבטים הטכניים, עיצוביים וכלכליים של התהליך.

אתם רוצים להבטיח שאתם אכן בוחרים פתרון איקומרס שבאמת יתאים לצרכים העסקיים שלכם, היום וגם עם מבט צופה פני עתיד. כאשר מפרטים ומאפיינים היטב מה אתם צריכים ומה הציפיות שלכם, לא תקלעו למצב בו אתם משלמים על דברים שאתם לא באמת זקוקים להם או על חנות אינטרנטית שלא תואמת לסיטואציה האמיתית שלכם כעסק. הנה כמה דברים ושיקולים חשובים עוד לפני היציאה מעשית בדרך להקמת חנות אינטרנטית עבורכם.

 • מה סוג החנות הדיגיטלית שאתם מצפים לקבל ושאתם זקוקים לה? אתם מוכרים מוצרים או שירותים? אתם מוכרים ללקוחות עסקיים או לצרכנים פרטיים? אתם בתחומי הלייפסטייל או מציעים מוצרים מקצועיים יותר?

 

 • האם התכנון הוא שתהיה לכם רק פעילות מכירתית אונליין או יש לכם גם חנות פיזית? היבט זה משנה אלמנטים מעשיים, תפעוליים ועסקיים גם לגבי סוג ומהות החנות האינטרנטית שאתם זקוקים לה.

 

 • מה אפשרויות המשלוח והתשלום שלכם ומיהם לקוחות היעד שלכם? חנות דיגיטלית זה לא רק דפי מוצרים ותמונות מושכות, זה אופרציה לוגיסטית שלמה הכוללת גם ניהול משלוחים, התממשקות למערכות האתר ועוד מכלול היבטים ויישומים המחייבים התייחסות והיערכות מקדימה.

 

 • מה תקציב פיתוח האיקומרס שלכם? תמיד כדאי לדעת מראש מה התקציב הפנוי שלכם לפיתוח חנות איקומרס חדשה, זה עוזר למסגר אתכם לגבי אפשרויות, מה רלוונטי וריאלי ומה כרגע אינו מציאותי. כך אפשר להתמקד בדברים החשובים ביותר ובהתאם לצורך ולתקציב לשדרג ולהגדיל בעתיד אחרי שכבר תתחילו למכור ולהרוויח.

 

המרכיבים המרכזיים בעלות פיתוח חנות אינטרנטית

הקמת חנות אינטרנטית כוללת מגוון דברים, תהליכים ויישומים, אשר לבסוף מתחברים יחד לכדי אתר מכירתי מתפקד, מעוצב ואשר מותאם לצרכים העסקיים והלוגיסטיים שלכם. יש חנויות דיגיטליות המצריכות יותר אלמנטים וטכנולוגיות ויש חנויות פשוטות יותר, מה שמשפיע כמובן על העלות של הפיתוח וההקמה. אלו המרכיבים המרכזיים המשפיעים על עלות הקמת חנות אינטרנטית:

 • פלטפורמת האיקומרס שבה משתמשים – התשתית הטכנולוגית שעל בסיסה פועלת החנות שלכם.
 • רכישת שם דומיין לאתר ולחנות הדיגיטלית שלכם.
 • שירותי אחסון אתרים לחנות – מותאמים לצרכים ולמאפיינים טכנולוגיים ותפעוליים נדרשים.
 • יישום תעודת SSL לחנות האינטרנטית שלכם – אלמנט חשוב מבחינת אבטחת סייבר ואיקומרס וסימן אמינות גם עבור משתמשים וגם עבור גורמים חשובים נוספים במרחב האינטרנטי.
 • יישום והתקנה של מערכות לעיבוד תשלומים – סליקת אשראי, הטמעת אפשריות תשלום וכו' – עלות גם מבחינת פיתוח החנות וגם עלות חיצונית לספקים פיננסיים רלוונטיים.
 • עיצוב החנות עצמה – תבניות מוכנות, עיצובים מותאמים אישית, עיצובים מיוחדים וכן הלאה. כל דבר כזה משפיע על זמן הפיתוח ועל העלות.
 • תוספים ופלאג-אינים ספציפיים לחנות האינטרנטית שלכם – חלקם חינמיים וחלקם בתשלום נוסף.

בניית חנויות

 

טווח מחירים של עלות הקמת חנות אינטרנטית

"בגדול", ככל שאתם רוצים חנות אינטרנטית יותר מורכבת לפיתוח, למשל עם דרישות תכנות מיוחדות וספציפיות, עיצובים מקוריים לגמרי ומותאמים אישית, בנייה מיוחדת ולא שגרתית של דפי מוצרים והטמעת טכנולוגיות ומערכות מיוחדות – כך העלות של הקמת החנות תהיה גבוהה יותר.

כאשר אתם מתבססים על פתרונות מוכרים, אמינים וזולים של איקומרס, על תבניות עיצוב מוכחות וחינמיות/זולות אך אשר מאפשרות המון התאמה אישית מבחינת עיצוב ופריסה ועל עוד אפשרויות יותר סטנדרטיות בהקשר לפיתוח חנויות דיגיטליות (מה שלחלוטין לא  אומר אפשרויות פחות טובות!), העלות של הקמת החנות תהיה נמוכה יותר והתהליך קצר יותר.

יש היום בשוק שפע של פתרונות מתקדמים, חכמים ויעילים מאוד להקמה, עיצוב, תחזוקה ותפעול של חנויות אינטרנטיות, עם כל הפיצ'רים שאתם צריכים, עיצובים מרשימים ומותאמים אישית ושלל אפשרויות מתקדמות – אך בעלויות נגישות ונמוכות ואפילו אם שפע של תוספים חינמיים, בעיקר כאשר בוחרים בפלטפורמת האיקומרס של WooCommerce לאתרים מבוססי וורדפרס (זו ההעדפה המקצועית הברורה והמובילה שלנו בסדן דיגיטל!)

כעת הגענו לתשובה שעבורה הגעתם לכאן, התשובה לשאלה כמה עולה להקים חנות אינטרנטית. מבלי להיכנס יותר מדי למורכבויות השונות, לאלמנטים הרבים היוצרים חנות דיגיטלית איכותית ולמושגים הטכניים, העלות של הקמת חנות אינטרנטית קטנה-בינונית, מבוססת ווקומרס ותשתית WordPress, נעה בטווח של בין 8,000 ש"ח לחנויות קטנות ופשוטות יחסית ועד כ-15,000 ש"ח לחנויות אינטרנטיות יותר גדולות, מורכבות ומעוצבות.

 

רוצים לשמוע עוד על עלות הקמת חנות אינטרנטית? רוצים חנות דיגיטלית ופעילות איקומרס אך חוששים מעלויות התחלתיות גבוהות? צרו קשר עם סדן דיגיטל לפרטים נוספים וקבלת הצעה מפורטת, שקופה ואטרקטיבית, כזו שתאפשר גם לכם להיכנס למגרש המשחקים המבטיח ביותר של החנויות האינטרנטיות.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

מאמרים נוספים

כמה עולה אתר תדמית?

כמה עולה אתר תדמית?

היום ברור לגמרי שכל עסק חייב אתר אינטרנט כדי להישאר רלוונטי, למשוך עוד לקוחות ולהיות מסוגל להתחרות במציאות העסקית התחרותית והדיגיטלית של ימינו. אבל לא כל עסק חייב אתר אינטרנט גדול, מורכב ויקר, לא כל עסק או ארגון צריך אתר עם יכולות איקומרס (חנות אינטרנטית) ועוד מאפיינים משוכללים ומתקדמים.

מעבר למאמר

מה זה דף נחיתה? ואיך אתם יכולים להשתמש באחד כזה לקדם את האתר שלכם

מה זה דף נחיתה? ואיך אתם יכולים להשתמש באחד כזה לקדם את האתר שלכם

דפי נחיתה מהווים את אחד האלמנטים הכי יעילים להשגת לקוחות חדשים ולהגדיל הכנסות והמרות של אתרי אינטרנט, מכל תחומי הפעילות. היום נסביר לכם מה זה דף נחיתה, מה הוא כולל וכיצד הוא בנוי וגם נפרט כיצד תוכלו להשתמש בדף נחיתה יעיל וחכם כדי לקדם את המטרות של האתר שלכם.

מעבר למאמר

בניית אתרים רספונסיביים – מה זה אומר?

בניית אתרים רספונסיביים – מה זה אומר?

הגישה לאינטרנט נעשית כיום יותר ויותר דרך מכשירי מובייל – סיכוי סביר שכרגע אתם קוראים את המילים האלו דרך הסמארטפון שלכם. אך אפשר גם לגשת לאתרים דרך מחשבים, עם מסכים בגדלים שונים, טאבלטים וכן הלאה, ובכל פעם כזו האתר שלכם חייב להיות מוצג בצורה אופטימאלית ואפקטיבית.

מעבר למאמר

איך לפתוח חנות אינטרנטית – המדריך האולטימטיבי

איך לפתוח חנות אינטרנטית – המדריך האולטימטיבי

במציאות בה המסחר הדיגיטלי צומח מדי שנה בשיעורים אדירים ויותר ויותר אנשים עוברים לעשות את רוב השופינג שלהם אונליין, המשפט "אם אתה לא שם אתה לא קיים" הוא כבר מזמן לא קלישאה אלא לגמרי הדבר האמיתי.

מעבר למאמר

עלות בניית אתר אינטרנט – המדריך האולטימטיבי

עלות בניית אתר אינטרנט – המדריך האולטימטיבי

אז מה הכי נכון לכם, כמה עולה לבנות אתר אינטרנט באמת ומה אתם צריכים לדעת לגבי מחיר בניית אתרים – ננסה לענות על כל זה ממש כאן במדריך עלות בניית אתר אינטרנט.  

מעבר למאמר

הנגשת אתרי אינטרנט – המדריך האולטימטיבי

הנגשת אתרי אינטרנט – המדריך האולטימטיבי

כשכולנו חיים במציאות שהיא יותר ויותר דיגיטלית, זה לחלוטין הגיוני שתחום הנגישות – שבעבר היה בעיקר שמור למבנים ואתרים בעולם הפיזי ה"אמיתי" – יגיע גם למרחב האינטרנטי.

מעבר למאמר

אחסון וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

אחסון וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

אחד האלמנטים שלא תמיד זוכה לתשומת לב מספקת. אולי כי הוא זול יחסית וכי בכל מקרה חייבים אותו – הוא אחסון אתרים, למרות שזהו מרכיב מהותי לאתר מוצלח ומתפקד בצורה אופטימאלית.

מעבר למאמר

השאירו
לי פרטים

הטופס נשלח בהצלחה !

תודה רבה שיצרתם איתי קשר,

אחזור אליכם בהקדם.