fbpx

עלות בניית אתר אינטרנט – המדריך האולטימטיבי

אמיר סדן

01/05/2022

103 צפיות

12 דק' קריאה

תוכן עניינים

היום, אנחנו מקווים, כבר ממש אין שאלה האם לבנות אתר אינטרנט או לא, כי במציאות הצרכנית והטכנולוגית כיום, באמת שאי אפשר להצליח ולצמוח בלי נוכחות דיגיטלית חכמה ומוצלחת. אבל בדיוק בגלל שכל כך ברור שכל עסק היום חייב אתר אינטרנט, יש היצע רחב בשוק, בלבול וגם המון רמות מחיר, מאתרים בעשרות אלפי שקלים ועד אתרים חינמיים או כמעט חינמיים. אז מה הכי נכון לכם, כמה עולה לבנות אתר אינטרנט באמת ומה אתם צריכים לדעת לגבי מחיר בניית אתרים – ננסה לענות על כל זה ממש כאן במדריך עלות בניית אתר אינטרנט.

אנחנו סטודיו סדן דיגיטל, מספקים לעסקים ואתרים שירות בוטיק לעיצוב, בנייה והקמת אתרי אינטרנט מותאמים אישית ומנצחים. שירות בוטיק לא אומר דווקא שירות יקר, אבל הוא כן שירות יוקרתי לפי תפיסת המציאות והמקצועיות של הסטודיו ושל אמיר סדן המוביל אותו, שירות בניית אתרים שרואה אתכם, את הצרכים, הסגנון והיעדים שלכם ומקים לכם אתר מעוצב, חכם, מתקדם טכנולוגית וידידותי לשימוש וניהול שלכם וגם לשדרוגים עתידיים – במחירים הוגנים, שקופים ותחרותיים. צרו קשר לפרטים נוספים והצעת מחיר, שאולי תפתיע אתכם…

 

כמה עולה לבנות אתר? זה מאוד תלוי!

מצטערים, אבל אם נכנסתם למאמר הזה וקיוויתם למצוא מספר אחד אבסולוטי שיענה לשאלה שלכם כמה עולה לבנות אתר אינטרנט או מה תנאי השוק היום מבחינת בניית אתר וורדפרס מחיר, אין בפועל מספר שכזה. אפילו לתת מחירון בניית אתרים מדויק ועם מספרים מדויקים או טווחים קטנים של מחירים, היה כמעט בלתי אפשרי במציאות העסקית והטכנולוגית היום. מבטיחים כן לתת כמה מספרים, אבל הלכה למעשה, כשבאים לבחון כמה עולה לבנות אתר, התשובה מאוד תלויה בכמה וכמה פרמטרים:

  • סוג האתר – הפרמטר הכי משפיע, כי יש הבדל עצום בעלויות הפיתוח וההקמה בין אתר תדמיתי של עמוד אחד לבין אתר איקומרס גדול ומורכב, בין אתר שהוא למעשה מוכן לגמרי ורק מצריך הזנת תוכן שלכם לבין אתר עם יותר דגש על התאמה אישית של עיצוב, מבנה וכו'.

 

  • פלטפורמת ניהול התוכן של האתר: אתרים צריכים לרוץ על בסיס פלטפורמת ניהול תוכן מסוימת, כאשר יש כאלו זולות יותר ויש כאלו יקרות יותר. יש מערכות פתוחות שבהן האתר באמת שלכם והשליטה אצלכם ויש כאלו סגורות כאשר למעשה האתר שלכם רק "מתארח" על התשתית שלהן. כל זה משפיע על עלות בניית אתר אינטרנט. בסדן דיגיטל עובדים עם פלטפורמת וורדפרס, שהיא לא הכי זולה אבל כי הכי גדולה, פופולארית, גמישה והיא שמה את כל השליטה באתר שלכם באמת אצלכם.

 

  • עיצוב והתאמה אישית: אתר אינטרנט צריך להיות עם זהות, עם מיתוג מסוים ועם ייחודיות כלשהי כדי ליצור נוכחות אפקטיבית במרחב הדיגיטלי התחרותי והעמוס כיום. עיצוב והתאמה אישית של אתר אינטרנט לאו דווקא מייקרים מאוד מחיר אתר אינטרנט, אך כן משפרות מהותית את סיכויי האתר להצליח יותר. אך בהחלט יש כאן השפה פוטנציאלית על מחיר בניית אתר, למשל אתר מוכן לגמרי מבוסס תבנית פשוטה מאוד או אתר מבוסס תבנית וורדפרס שעברה התאמה אישית (האפשרות העדיפה לתפיסתנו). כמובן שהכי יקר יהיה אתר שלגמרי מעוצב באופן מקורי ואישי ונבנה לחלוטין מאפס, מה שמאוד נדיר ושמור בעיקר למותגי על ותאגידים.

 

וישנם כמובן עוד מכלול אלמנטים ודברים המשפיעים על כמה עולה לבנות אתר אינטרנט, כשכל תוספת או שינוי יכולים לגרור שינויים במחיר.

בגדול, הצעת מחיר לבניית אתר תדמית קטן ופשוט יכולה בהחלט להיות באזור של 2,000 ש"ח, עלות בניית אתר אינטרנט מבוסס וורדפרס ועם עיצוב והתאמה אישית מורכבים יותר יכולה להיות בסביבות 5,000-7,000 ש"ח והקמה של חנות אינטרנטית מורכבת או אתר תוכן מעוצב ומתקדם מאוד יכולה גם להיות באזור של 10,000 ש"ח ומעלה.

 

עלויות אחסון ודומיין

כמו שכל אתר רץ על בסיס פלטפורמת ניהול תוכן מסוימת – וורדפרס היא הגדולה, הפופולארית והגמישה ביותר וזו שאנחנו בסדן דיגיטל משתמשים בה – כך האתר צריך להיות מאוחסן על שרת פיזי במיקום כלשהו ובהחלט רצוי שיהיה לו דומיין ייחודי משל עצמו כדי ליצור בידול ומיתוג טובים יותר. שני אלמנטים בסיסיים אלו שלכל אתר יש, אמנם אינם יקרים היום, אך הם כן מצריכים עלויות מסוימות ודברים שצריך לדעת בהקשר לשאלה כמה עולה להקים אתר אינטרנט.

  • אחסון: התשתית הטכנולוגית-אינטרנטית שעליה יושב האתר, היכן שמאוחסנים קבצי האתר, התמונות וכן הלאה. האחסון מתבצע על שרתים פיזיים של ממש, שיכולים להיות בחוות שרתים בישראל אך בהחלט גם בחו"ל. גם כאן, יש הומן סוגים של אחסון, דרגות מחיר, מהירויות ופרמטרים טכניים רבים. אבל בגדול מדובר על עלויות לא גבוהות של דולרים בודדים לחודש או עשרות דולרים לשנה עבור מרבית האתרים העסקיים הקטנים-בינוניים. בהחלט אפשר להוזיל עלויות עם אחסון אתרים בחו"ל ועם התקנה של מרכיבים טכנולוגיים המשפרים את מהירות טעינת האתר (פרמטר חשוב מאוד לחוויית משתמש ולדירוג גוגל) ואת הביצועים למרות המרחק הפיזי מישראל. אתר וורדפרס מצריך, לרוב, אחסון נפרד ולא ע"י וורדפרס, מה שנותן לכם שליטה מלאה וגמישה יותר, זאת לעומת פלטפורמות ניהול תוכן סגורות המחייבות אחסון על התשתית שלהן

 

  • דומיין: הדומיין הוא כתובת האתר שלכם והשם שלו הלכה למעשה עבור דפדפנים ומשתמשים. ההמלצה הגורפת היא שכל אתר, בטח אתר עסקי, חייב דומיין ייחודי ואישי ולא להשתמש בדומיינים חינמיים של פלטפורמות אחסון או ניהול תוכן, כי לאלו תמיד תהיה סיומת נוספת מעבר לשם האתר עצמו וזה פחות יעיל לצרכי SEO. עלות של דומיין היא נמוכה מאוד, זולה יותר עם סיומת כללית ומעט גבוהה יותר לסיומת il, אך מדובר על מחיר שהוא כמעט זניח לגמרי בתחשיב הכולל של כמה עולה לבנות אתר אינטרנט או מחיר אתר אינטרנט, בסביבות 50 ש"ח לחודש לאחסון אתר עסקי פשוט יחסית.

 

עוד גורמי השפעה על מחיר אתר אינטרנט

עד כאן זה בטח כבר די ברור שיש המון דברים המשפיעים על אתר וורדפרס מחיר ובכלל על כמה עולה לבנות אתר. אז הנה עוד כמה גורמים מהותיים ונפוצים המשפיעים על עלות בניית אתר אינטרנט. כאשר לעיתים תוספת של דברים אלו תגרור תוספת מחיר ולא אחת אלו דברים שמראש כלולים בשירות ובמחיר – חשוב לבדוק זאת מראש!

  • התחייבות לעדכונים של האתר לגרסאות החדשות ביותר של מערכת ניהול התוכן ואלמנטים מרכזיים נוספים באתר – ניתן לבצע באמצעות אוטומציה.
  • הטמעה, התקנה וטיפול ברכיבים נוספים מעבר לאתר הבסיסי, כלים ותוספים מיוחדים – תשתית וורדפרס מאפשרת לכם בחלק מהמקרים להתקין לבד תוספים ולהטמיע אותם בקלות ואוטומטית באתר.
  • בנייה והטמעה של תשתית קידום אורגני (SEO) באתר החדש שלכם – התאמה של האתר לדרישות הטכניות של קידום אתרים בגוגל. גם כאן, פלטפורמת וורדפרס ידידותית מאוד וכוללת מראש פיצ'רים רבים ל-SEO והמון אפשרויות להתקנה פשוטה וקלה של תוספי SEO נוספים.
  • תכנים לאתר שלכם – לא כל אחד יכול לכתוב תוכן אינטרנטי והאתר שלכם כמובן צריך להתמלא בתכנים רלוונטיים ואיכותיים, לכן חשוב להוסיף כתיבת תכנים לעלות הקמת אתר אינטרנט אם אתם לא מתכוונים לכתוב הכל לבד.

בניית אתרים

לסיכום, כמה עולה לבנות אתר אינטרנט? זה לגמרי תלוי בהמון פרמטרים ודברים ומחייב התייחסות פרטנית כדי לקבל הצעת מחיר לבניית אתר עבורכם. בניית אתר וורדפרס מציעה, לתפיסתנו בסדן דיגיטל, את השילוב האידיאלי של עלות-תועלת ומאפשרת גמישות, דינמיות והתאמה אישית מעולה במחירים אטרקטיביים ויעילות טכנולוגית גבוהה. פנו אלינו לפרטים נוספים, היכרות ראשונית והצעת מחיר של בניית אתרים מחיר.

נכתב על ידי

אמיר סדן

מעצב ומפתח אינטרנט בפלטפורמה הפופלארית ביותר בעולם – וורדפרס. כאן זהו המקום המיוחד שלי לחלוק איתכם מחשבות, טיפים ומדריכים לגבי עיצוב ובניית אתרים.

מאמרים נוספים

איך מגדירים את התוסף Wp Rocket בצורה נכונה?

במאמר זה, נעמיק בהגדרות והתצורות השונות של WP Rocket כדי לעזור לכם למקסם את הביצועים והמהירות של אתר הוורדפרס שלכם.

יוני 14, 2023

100 צפיות

אופטימיזציית אתרים

שיפור מהירות אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

כבעלי אתרים, כולנו יודעים כמה חשוב שיהיה אתר אינטרנט מהיר ורספונסיבי. אתר שנטען במהירות לא רק משפר את חווית המשתמש, אלא גם יכול לשפר את הדירוג שלך במנועי החיפוש.

מרץ 16, 2023

83 צפיות

אופטימיזציית אתרים

אבטחת אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

אבטחת אתר הוורדפרס שלך חיונית בעידן הדיגיטלי של היום. על ידי ביצוע השלבים המתוארים במדריך זה, תוכל להגן על האתר שלך מפני איומי סייבר ולהבטיח את בטיחות הנכסים המקוונים שלך.

מרץ 16, 2023

64 צפיות

אבטחת אתרים

100 צפיות

איך מגדירים את התוסף Wp Rocket בצורה נכונה?

83 צפיות

שיפור מהירות אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

64 צפיות

אבטחת אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

75 צפיות

מה עדיף וורדפרס או וויקס?

40 צפיות

תחזוקת אתרי וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

103 צפיות

כמה עולה אתר תדמית?

שנדבר על האתר הבא שלכם?

שנדבר על האתר
הבא שלכם?

דרכי התקשרות

054-4363257

amir@sadandigital.co.il

פרויקטים אחרונים

BEAUTIFLY

אתר חנות

Family Fun Cyprus

דף נחיתה

קטמיינד – טיפול חדשני לדיכאון

אתר תדמית

רפאל – חליטות תה ותבלינים

אתר חנות

עמית בר – עיצוב פנים

דף נחיתה