fbpx

איך לפתוח חנות אינטרנטית – המדריך האולטימטיבי

אמיר סדן

01/05/2022

169 צפיות

10 דק' קריאה

תוכן עניינים

במציאות בה המסחר הדיגיטלי צומח מדי שנה בשיעורים אדירים ויותר ויותר אנשים עוברים לעשות את רוב השופינג שלהם אונליין, המשפט "אם אתה לא שם אתה לא קיים" הוא כבר מזמן לא קלישאה אלא לגמרי הדבר האמיתי. לכן כמעט כל בעלי החנויות הפיזיות, יזמים מכל הסוגים ואנשי עסקים, מחפשים דרכים למכור ולייצר הכנסות מהמרחב האינטרנטי, ואת זה עושים דרך חנות אינטרנטית. נסביר כאן איך לפתוח חנות אינטרנטית, עם מדריך מקיף ומעשי.

 

בחירת פלטפורמה לחנות האינטרנטית שלכם

אחרי שיש לכם מוצרים למכור, מודל עסקי ואת התשתית הלוגיסטית, הפיננסית והעסקית לבצע ולנהל פעילות מכירות בכלל ובאונליין בפרט, אתם יכולים להתחיל לעסוק בהקמת החנות עצמה. הצעד הראשון בהקשר זה, כדי לייעל את כל יתר השלבים ולא להתפזר ולבזבז משאבים, הוא לבחור את הפלטפורמה הטכנולוגית שעל בסיסה תפעל ותרוץ החנות שלכם.

לפעמים, כאשר מחפשים מידע איך לפתוח חנות אינטרנטית או איך בונים חנות אינטרנטית, אתם תמצאו שלל מידע כללי והיקפי לגבי איזה מוצרים למכור, איך לגבות תשלומים, מאיפה להביא סחורה וכיוצא באלו, אך האלמנט ההתחלתי הכי קריטי מבחינת תשתית ומבחינת המשך הדרך של החנות שלכם, הוא על איזו תשתית החנות בכלל תפעל. לכן את זה עושים ממש בהתחלה.

כבר הגעתם לכאן עם השאלה של איך להקים חנות אינטרנטית, כך שכנראה שקצת "חפרתם" על זה ברשת ובגוגל ואולי שמעתם המלצות ואמירות ממכרים, כך אולי שמעתם לגבי פלטפורמות איקומרס נפוצות כגון שופיפיי, ווקומרס או על חלופות ישראליות רלוונטיות. כל אלו הן פלטפורמות לחנויות אינטרנטיות, המהוות את התשתית הטכנולוגית המאפשרת לבנות, לעצב ולהקים חנות דיגיטלית מתפקדת עם עמודי מוצר, קטגוריות, גביית תשלומים, ניהול מלאים, מבצעים, משלוחים, שיווק וכן הלאה. חנות אינטרנטית היא לא כמו אתר אינטרנט "רגיל", המספק מידע לגבי נושא או תחום מסוים, בחנות יש משמעותית יותר אלמנטים פעילים, דינמיים, תהליכי מכירה ורכישה פרקטיים שהגולשים מבצעים והתממשקות למערכות עסקיות ולוגיסטיות אחרות – לכן החנות חייבת לפעול על בסיס פלטפורמת eCommerce ייעודית ומתאימה לצרכים שלכם.

אנחנו בסטודיו סדן דיגיטל מאוד מאמינים ואוהבים את סביבת הפיתוח וניהול התוכן של וורדפרס ולכן משתמשים כמעט תמיד בפלטפורמת WooCommerce עבור וורדפרס כתשתית הטכנולוגית לחנויות הדיגיטליות שאנחנו בונים ומקימים – מתוך תפיסה והבנה כי ווקומרס מספקת את הערך הגבוה ביותר, את הוורסטיליות הרבה ביותר בניהול וקידום החנות שלכם, את הכי הרבה אפשרויות להתאמה אישית ואת חוויית השימוש הכי ידידותית עבורכם.

רוצים לקרוא עוד קצת ולהבין מה זה ווקומרס? גשו לעמוד בניית החנויות שלנו ושם תמצאו עוד מידע מעשי בנושא

בניית אתרים

 

עיצוב ובניית המרכיבים הקריטיים בחנות

בדיוק כמו שהשאלה איך לפתוח חנות באינטרנט מביאה המון מידע, אפשריות ותשובות כאלו ואחרות, כך גם תהליך ההקמה עצמו של חנות אינטרנטית מורכב מהמון מרכיבים, החלטות וצעדים, כך שזה בהחלט יכול להיות מבלבל כאשר אתם לא חברה להקמת חנויות אינטרנטיות אלא יזמים המנסים למכור ולצמוח במרחב האונליין. אז במדריך זה נפרט לכם את המרכיבים הקריטיים שיש לטפל בהם כבר בראשית הדרך, מרכיבים המהווים את עמודי התווך של החנות שלכם – אם הפלטפורמה, במקרה שלנו ווקומרס היא היסודות והתשתיות של הבניין שהוא החנות שלכם, אז מרכיבים אלו הם הקירות, מה שהופך את החנות למה שהיא בפועל – כמובן שעם שירות הבוטיק של סדן דיגיטל, אנו דואגים לכל המרכיבים האלו, ולעוד הרבה מעבר לכך, בשיתוף פעולה איתכם, התאמה אישית מלאה וניהול פרויקט מוכוון תוצאות.

  • זהות ומיתוג החנות שלכם: בתחילה, החנות שלכם היא בד חלק, ללא זהות, מיתוג או ייחודיות. לכן מיד אנחנו נכנסים לשלבי העיצוב של זהות ומיתוג החנות. זה כולל לוגו, שם החנות שיהיה שיווקי וקליט, בחירת צבעים המייצגים את המותג והחנות שלכם ועוד מכלול היבטים ויזואליים-עיצוביים שהיום הינם בעלי משמעות עמוקה.

 

  • עיצוב ומבנה החנות: אחרי שיש לנו את האלמנטים הוויזואליים העיקריים ואת זהות החנות, אפשר להתקדם מעשית לעיצוב החנות עצמה והמבנה שלה. את זה לרוב אנחנו עושים עם תבניות מוכחות ואיכותיות של איקומרס, שאותן אפשר להתאים לחלוטין באופן אישי לסטייל ולצרכים שלכם. העיצוב ומבנה החנות הם כמובן קריטיים, כי זה מה שהלקוחות רואים וחווים מיד כשהם מגיעים לחנות, מה שיגרום להם להישאר ולראות מה אתם מוכרים, מה המחירים וכן הלאה.

 

  • עמוד הבית ועמודי המוצרים: אחרי בניית תבנית עיצוב כוללת ובניית המבנה הוויזואלי והמעשי של החנות, אנחנו עוברים לשלבים הפרקטיים של עיצוב ובניית עמוד הבית של החנות (עמוד קריטי להמרה ולמכירות!) ושל מבנה עמודי המוצר שתציעו. גם בשלב הקודם ובהחלט גם בשלב זה, נכנס לתמונה תהליך מושכל ומדוקדק של עיצוב ובניית ממשק וחוויית משתמש, התאמה אישית של האופן בו החנות שלכם תיראה ונוהל ומה התהליך השיווקי שהגולשים יעברו.

 

  • הגדרות עגלת קניות, חיובים כספיים וכדומה: גם החנות הכי מעוצבת, יעילה ומושכת לא תהיה יעילה במיוחד בלי תהליכים מעולים וידידותיים לשימוש של ניהול עגלת הקניות של כל לקוח, ביצוע חיובים וסליקה של רכישות ושאר האלמנטים שהופכים אתר איקומרס למוצלח ורווחי או לכושל. זה נעשה באמצעות כלים ייעודיים, מותאמים אישית וחכמים, הן עבור הגולשים עצמם והן עבור הניהול הפיננסי, לוגיסטי ועסקי שלכם. כאן נכנסים לתמונה לא מעט מונחים וכלים טכניים והתממשקות למערכות חיצוניות קריטיות, מה שמחייב מקצועיות חסרת פשרות, אבטחה מעולה, גמישות ודיוק טכנולוגי צופה פני עתיד.

 

  • ממשקי משלוח ומכירה: עמוד התווך הקריטי הנוסף שחייב התייחסות פעילה וחכמה כדי לתת לכם מענה מלא לשאלה איך להקים חנות אינטרנטית הוא להגדיר ולהתקין את פתרונות המשלוחים וניהול המכירה בחנות. זה אומר להוסיף אפשרויות שילוח חכמות ונוחות לשימוש לכל הצדדים, התממשקות למערכות לוגיסטיות רלוונטיות, התקנת כלים לניהול מכירות ותהליכי המשך ועוד אפשרויות בהתאם לצרכים ולמהות החנות שלכם.

 

כמובן שכל המרכיבים האלו כוללים בתוכם עוד המון דקויות וצעדים טכניים, עיצוביים וטכנולוגיים שיש לטפל בהם ולבצע, עולם ומלואו של מרכיבים, מערכות ושלבים היוצרים יחד שלם העולה על סך חלקיו וחנות אינטרנטית מצטיינת בכל החזיתות, חנות שעובדת עבורכם ומאפשרת לכם ניהול ידידותי וקל לצד השגת מכירות.

שירות מלא ומותאם אישית של בנייה והקמה של חנויות אינטרנטיות

סטודיו סדן דיגיטל מציע לכם שירות בוטיק של בנייה והקמה של חנות אינטרנטית – היעד האופטימאלי שנותן לכם את התשובה הכי מלאה, מקצועית ומותאמת אישית לשאלה המהותית של "איך פותחים חנות אינטרנטית". איתנו תקבלו שירותי עיצוב, התאמה טכנית ותפעולית של כל היבטי פלטפורמת האיקומרס, אופטימיזציה מלאה של החנות, התקנת תוספים בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם, בניית UX/UI מקצועיים וחכמים שישפרו ביצועים ותוצאות לחנות שלכם, התקנת כל הכלים הנדרשים לניהול, תפעול ושיווק החנות שלכם.

המרחב הדיגיטלי תחרותי, דינמי וקשוח, לכן אתם צריכים חנות אינטרנטית מעולה, מקצועית ומתקדמת ללא פשרות, חנות מותאמת אישית שבאמת תוכל לספק לכם ביצועים עסקיים לאורך זמן – סטודיו סדן דיגיטל הוא סטודיו בוטיק לעיצוב, בנייה והקמה של אתרי אינטרנט מותאמים אישית, עם התמחות מוכחת בהקמת חנויות אינטרנטיות איכותיות, מעוצבות ויעילות.

נכתב על ידי

אמיר סדן

מעצב ומפתח אינטרנט בפלטפורמה הפופלארית ביותר בעולם – וורדפרס. כאן זהו המקום המיוחד שלי לחלוק איתכם מחשבות, טיפים ומדריכים לגבי עיצוב ובניית אתרים.

מאמרים נוספים

איך מגדירים את התוסף Wp Rocket בצורה נכונה?

במאמר זה, נעמיק בהגדרות והתצורות השונות של WP Rocket כדי לעזור לכם למקסם את הביצועים והמהירות של אתר הוורדפרס שלכם.

יוני 14, 2023

109 צפיות

אופטימיזציית אתרים

שיפור מהירות אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

כבעלי אתרים, כולנו יודעים כמה חשוב שיהיה אתר אינטרנט מהיר ורספונסיבי. אתר שנטען במהירות לא רק משפר את חווית המשתמש, אלא גם יכול לשפר את הדירוג שלך במנועי החיפוש.

מרץ 16, 2023

87 צפיות

אופטימיזציית אתרים

אבטחת אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

אבטחת אתר הוורדפרס שלך חיונית בעידן הדיגיטלי של היום. על ידי ביצוע השלבים המתוארים במדריך זה, תוכל להגן על האתר שלך מפני איומי סייבר ולהבטיח את בטיחות הנכסים המקוונים שלך.

מרץ 16, 2023

75 צפיות

אבטחת אתרים

109 צפיות

איך מגדירים את התוסף Wp Rocket בצורה נכונה?

87 צפיות

שיפור מהירות אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

75 צפיות

אבטחת אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

78 צפיות

מה עדיף וורדפרס או וויקס?

47 צפיות

תחזוקת אתרי וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

111 צפיות

כמה עולה אתר תדמית?

שנדבר על האתר הבא שלכם?

שנדבר על האתר
הבא שלכם?

דרכי התקשרות

054-4363257

amir@sadandigital.co.il

פרויקטים אחרונים

Rotlex – A Vision of Quality

אתר תדמית

מכללת הוידאו – נועם טרייבר

אתר תדמית

הייפר – אמן חושים

דף נחיתה

BEAUTIFLY

אתר חנות

Family Fun Cyprus

דף נחיתה