fbpx

אחסון וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

אמיר סדן

01/05/2022

95 צפיות

10 דק' קריאה

תוכן עניינים

אז בחרתם באתר מבוסס פלטפורמת ניהול התוכן של וורדפרס, כל הכבוד וזו אכן הבחירה החכמה והיעילה ביותר. אך עכשיו אתם (ואנחנו יחד איתכם כמובן, לאורך כל הדרך), צריכים להתקדם לתכל'ס כדי לעצב, לבנות ולהקים את האתר החדש והמדהים שלכם. אחד האלמנטים שלא תמיד זוכה לתשומת לב מספקת – אולי כי הוא זול יחסית וכי בכל מקרה חייבים אותו – הוא אחסון אתרים, למרות שזהו מרכיב מהותי לאתר מוצלח ומתפקד בצורה אופטימאלית.

גם בישראל ובהחלט שבעולם, יש אלפי אפשרויות של אחסון וורדפרס – ספקי אחסון אתרים העומדים בדרישות הטכנולוגיות של פלטפורמת וורדפרס. לכן הנושא לגמרי יכול להיות מבלבל ועמוס בנתונים ומשתנים שלא בטוח שאומרים לכם משהו. האם לבחור אחסון אתר וורדפרס מישראל או שאפשר אחסון בחו"ל? האם חייבים לעבוד עם חברת אחסון גדולה או שאפשר קטנה וזולה יותר? האם אחסון אתרים בענן הוא בטוח מספיק ומהיר מספיק כיום? ועוד שלל שאלות ונתונים – ננסה להסביר את הכל ולתת לכם תשובות ברורות ומעשיות, עם מדריך אחסון וורדפרס.

סטודיו סדן דיגיטל, בהובלת אמיר סדן, מתמחה בבניית אתרים מותאמים אישית, איכותיים ועם ביצועים מעולים, על בסיס סביבת וורדפרס – שירות בוטיק עם עלויות אטרקטיביות ושירות פרימיום ששם אתכם במרכז! מספקים לכם את האפשרויות הטובות, האמינות והמשתלמות ביותר, גם באחסון אתרים וורדפרס שמשאיר את השליטה ואת הגמישות אצלכם.

 

מה זה בכלל אחסון אתר אינטרנט?

ראשית כל נסביר מה זה בפועל אחסון אתר אינטרנט ומה הייחודיות של אחסון אתרים WordPress. בעוד שהאינטרנט הוא מרחב וירטואלי, דיגיטלי ועל פניו נטול גבולות גיאוגרפיים ופיזיים, כל האתרים המרכיבים את הרשת האדירה הזו, צריכים באמת "לשבת" על מחשבים פיזיים, הנקראים שרתים וממוקמים בחוות שרתים גדולות ומקצועיות. חברות אחסון אתרים, משתמשות בשרתים אלו בדיוק ומציעות לכם שירותי אירוח אתרים, כאשר רוב קבצי ומרכיבי האתר מאוחסנים ומופעלים דרך שרת או שרתי האחסון שלכם.

אחסון אתרים עובד כך שכאשר גולש מנסה להגיע לאתר שלכם, התשתית הטכנולוגית שולחת בקשה לשרת (אצל ספקית האחסון), השרת ושירות האחסון מקבלים את הבקשה ושולחים את הקבצים – ולכן את האתר עצמו – לדפדפן ממנו מגיע הגולש. כל זה קורה (או לפחות אמור לקרות!) תוך זמן קצר מאוד, כמעט מיידי.

האם יש משמעות למיקום שרת האחסון?

העובדה שדפדפן אינטרנט שולח בקשה לשרת ואז צריך לקבל את המידע שיאפשר לו להציג את האתר המסוים שאליו גולש רוצה להגיע, מעלה את השאלה ההגיונית האם יש חשיבות למרחק הגיאוגרפי בין הגולש לשרת עצמו. ובכן, זהו נושא משמעותי בעולם של אחסון אתרים וגם אחסון וורדפרס נכלל בזה. תיאורטית ולא אחת גם מעשית, ככל שהשרת קרוב יותר לגולש המנסה להגיע לאתר, כך טעינת האתר עצמו תהיה מהירה יותר – קרי, גולש מישראל שרוצה להגיע לאתר ישראלי יקבל את האתר מהר יותר כאשר האתר מאוחסן על שרת פיזי בישראל דרך שירות אחסון אתרים בארץ.

אבל, היום קביעה זו כבר ממש אינה אבסולוטית. בעוד שיש משמעות מסוימת למיקום הגיאוגרפי של שרת אחסון אתר אינטרנט למיקום קהל היעד של אותו אתר, יש היום מגוון כלים טכנולוגיים ייעודיים לגישור על מקרים בהם שרת האחסון נמצא בחו"ל, פתרונות כמו CDN, Caching, תוספים להמהרת אתרים וכן הלאה. כאשר היתרון הפוטנציאלי באחסון אתרים דרך חברת אחסון אתרים בחו"ל מתבטא במחיר, באיכות ואמינות התשתית, בנפחי האחסון והתעבורה הזמינים ובעוד פרמטרים טכניים-טכנולוגיים חשובים.

כך ששאלת המיקום כיום היא פחות משמעותית ועם יישום כלים ייעודיים ואיכותיים אפשר לא רק לגשר על פערי המרחק אלא אפילו לקב לאחסון וורדפרס מהיר יותר דרך אחסון בחו"ל לעומת אפשרויות אחסון אתרים בארץ שלא אחת גם כוללות תנאי שירות פחותים במחירים יקרים יותר.

 

ייחודיות אחסון אתרים וורדפרס

וורדפרס היא פלטפורמת ניהול תוכן בקוד פתוח, כך שבבסיסה היא חינמית וזמינה לכולם, זאת בניגוד למערכות ניהול תוכן פופולאריות וגדולות אחרות המחייבות מנוי בתשלום והם מערכות סגורות (למשל WIX כדוגמא בולטת בשוק הישראלי). בפלטפורמות הסגורות, האחסון חייב להיות אצל ספקית פלטפורמת ניהול האתר ולכם כבעלי האתר אין שליטה על כך (ולכן גם אין לכם שליטה מלאה על האתר "שלכם"). בוורדפרס, אחסון האתר יכול להיות בכל פתרון תשתית העומד בדרישות המינימום של וורדפרס, מה שמאפשר הלכה למעשה שימוש באלפי ספקים של אחסון אתרים מקצועי.

מכאן שאחסון וורדפרס מציע הרבה יותר אפשרויות מבחינת מחיר, מיקום השרתים, נפחי תעבורה ואחסון וכיוצא באלו וגם לא פחות חשוב, משאיר את השליטה על האתר שלכם לגמרי אצלכם כבעלי האתר. בצורה זו, לנו בסדן דיגיטל למשל, כסטודיו שבנה והקים את האתר שלכם, אין שליטה על אחסון האתר שלכם אלא היא אצלכם לגמרי ואתם לחלוטין לא מחויבים אלינו כדי שהאתר שלכם ימשיך להיות באוויר.

 

במה צריך להתחשב בבחירת פתרון אחסון אתרים וורדפרס?

מהירות, אבטחה ואמינות עם פקטורים חשובים ביותר שעליכם לקחת בחשבון בבחירת פתרון אחסון אתר הוורדפרס שלכם – מסיבות מובנות וברורות מאליהן (אתם רוצים אתר שנטען מהר מאוד, שיהיה מאובטח מאוד ושיהיה אמין וללא קריסות של שרתי האחסון). אך בנוסף לפקטורים אלו – שתמיד צריכים להיות ברמה גבוהה מאוד – פרמטר חשוב מאוד נוסף בבחירה שלכם צריך להיות הצרכים שלכם מהאתר ואי לכך גם מפתרון האחסון.

תהליך מקצועי, מדויק ומעמיק של הערכת הצרכים שלכם מפתרון האחסון הנבחר יכול גם לחסוך לכם הרבה כסף (גם ישירות על האחסון עצמו וגם בעקיפין של אלתורים, שדרוגים ופתרונות לתקלות בהמשך) וגם לספק לכם פתרון שנותן לכם מענה מקיף ומותאם אישית מבחינה טכנולוגית, תפעולית וטכנית (למשל נפח האחסון, היקפי תעבורה אפשריים, ביצוע התאמות בזמן אמת, התקנת תוספים וכן הלאה. )

 

סוגים של אחסון אתרי וורדפרס

נקודה חשובה נוספת להבנה לגבי מדריך אחסון אתרים וורדפרס ובחירת הפתרון המתאים ביותר עבורכם, היא להכיר את סוגי אחסון האתרים הקיימים לתשתית וורדפרס – כאשר היום התחום תחרותי ומתקדם יותר מאי פעם, מה שגם מביא למחירים תחרותיים יותר וגם לרמת טכנולוגיה גבוהה מאוד.

  • אחסון משותף / Shared Hosting: הסוג הזול והפופולארי ביותר של אחסון אתר אינטרנט מבוסס וורדפרס. בפשטות, אתם חולקים שרת עם עוד אתרים המאוחסנים עליו, מה שאומר חולקים גם את כוח העיבוד של השרת, נפח האחסון והיקף התעבורה. הכי זול אבל לא ממש מומלץ לרוב כי זה פתרון מוגבל ומגביל בהיבטים רבים.

 

  • שרת אחסון ייעודי: פתרון יקר ומתקדם יותר, מתאים בעיקר לאתרים גדולים או מורכבים ולאתרים שחייבים את הביצועים הכי אמינים וחזקים. האתר שלכם מאוחסן לבדו ובאופן ייעודי על שרת פרטי ועצמאי, בלי עוד אתרים ובלי לחלוק משאבים עם לקוחת אחסון אחרים.

 

  • שרת וירטואלי / VPS: פתרון אחסון אתרים המשלב בין שני הפתרונות הקודמים. חברת אחסון אתרים לוקחת שרת פיזי ייעודי, אך מחלקת אותו לכמה מחיצות שונות, כך האתר שלכם מאוחסן בפועל לבדו מבחינת תעבורה וכוח עיבוד המוקצים לאתר, אך עוד מספר מצומצם של אתרים כדי להוזיל עלויות. פתרון מעולה לאתרים קטנים-בינוניים רבים.

 

  • אחסון אתרים בענן / Cloud Hosting: טכנולוגיית אחסון אתרים חדשה יותר שהולכת וצוברת תאוצה, מתאימה מאוד לאחסון וורדפרס ומציעה פיצ'רים מתקדמים בעלויות אטרקטיביות. באחסון אתרים בענן האתר שלכם מאוחסן על גבי תשתית ענן, המורכבת מהמון שרתים פיזיים אך בלי תלות בשרת פיזי מסוים או בודד – כך שאם יש תקלה או בעיה בשרת אחד, אין כל השפעה על האתר שלכם. זמין על תשתיות ענן בחו"ל.

 

בנוסף, יש פתרונות של אחסון אתרים מנוהל – יקרים ומיועדים לאתרים מורכבים וגדולים – ויש גם סוגים של אחסון אתרים חינמי, אך אלו תמיד כוללים "מלכוד" מסוים מבחינת פגיעה בביצועים, בקידום האתר או באפשרויות ומומלץ להימנע מהם.

 

סיוע ותמיכה בפתרון אחסון האתרים המתאים ביותר עבורכם!

בתור סטודיו עיצבו ובניית אתרים בוטיקי, אנחנו מלווים אתכם לאורך כל הדרך, עד לאתר מתפקד ומושלם וגם לאחר מכן בהתאם לצורך ולהעדפות שלכם. זה כולל גם תמיכה מלאה, ייעוץ וסיוע מותאם אישית בבחירת פתרון האחסון האיכותי, האמין, המהיר והמתאים ביותר עבורכם. כמובן שיש ספקי אחסון אתרים שאנו ממליצים עליהם ועובדים איתם, בארץ ובחו"ל, אך הבחירה והשליטה היא שלכם.

נכתב על ידי

אמיר סדן

מעצב ומפתח אינטרנט בפלטפורמה הפופלארית ביותר בעולם – וורדפרס. כאן זהו המקום המיוחד שלי לחלוק איתכם מחשבות, טיפים ומדריכים לגבי עיצוב ובניית אתרים.

מאמרים נוספים

איך מגדירים את התוסף Wp Rocket בצורה נכונה?

במאמר זה, נעמיק בהגדרות והתצורות השונות של WP Rocket כדי לעזור לכם למקסם את הביצועים והמהירות של אתר הוורדפרס שלכם.

יוני 14, 2023

100 צפיות

אופטימיזציית אתרים

שיפור מהירות אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

כבעלי אתרים, כולנו יודעים כמה חשוב שיהיה אתר אינטרנט מהיר ורספונסיבי. אתר שנטען במהירות לא רק משפר את חווית המשתמש, אלא גם יכול לשפר את הדירוג שלך במנועי החיפוש.

מרץ 16, 2023

83 צפיות

אופטימיזציית אתרים

אבטחת אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

אבטחת אתר הוורדפרס שלך חיונית בעידן הדיגיטלי של היום. על ידי ביצוע השלבים המתוארים במדריך זה, תוכל להגן על האתר שלך מפני איומי סייבר ולהבטיח את בטיחות הנכסים המקוונים שלך.

מרץ 16, 2023

64 צפיות

אבטחת אתרים

100 צפיות

איך מגדירים את התוסף Wp Rocket בצורה נכונה?

83 צפיות

שיפור מהירות אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

64 צפיות

אבטחת אתר וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

75 צפיות

מה עדיף וורדפרס או וויקס?

40 צפיות

תחזוקת אתרי וורדפרס – המדריך האולטימטיבי

103 צפיות

כמה עולה אתר תדמית?

שנדבר על האתר הבא שלכם?

שנדבר על האתר
הבא שלכם?

דרכי התקשרות

054-4363257

amir@sadandigital.co.il

פרויקטים אחרונים

BEAUTIFLY

אתר חנות

Family Fun Cyprus

דף נחיתה

קטמיינד – טיפול חדשני לדיכאון

אתר תדמית

רפאל – חליטות תה ותבלינים

אתר חנות

עמית בר – עיצוב פנים

דף נחיתה